Podjęcie jakiegokolwiek przedsięwzięcia zawsze wymaga nakładu środków i czasu. Jak wygląda inwestycja w biznes z doTERRA? Co dobrze mieć na start, ile to będzie kosztowało? Czy tych inwestycji będzie dużo na przestrzeni miesięcy? Kiedy zaczną się zwracać? To pytania, na które często odpowiadam, dlatego zbieram wszystko w jedno miejsce, byście mogli na spokojnie do tego wracać. Zaznaczę tylko, że jak wszystko na tej stronie, są to doświadczenia moje i mojego zespołu. Oczywiście te, które się sprawdzają w pracy. Dlatego pamiętajcie, że to nie jest jedyna wytyczna i nie traktujcie tego jako prawdę objawioną.

INWESTYCJA W BIZNES

Zanim powiem, ile pieniędzy warto zainwestować na dobry start z doTERRA, chciałabym obalić pewien mit. Dotyczy on tego, że w biznesie MLM nie trzeba inwestować, że tu się tylko zarabia i to tysiące w pierwszym tygodniu pracy.  Otóż takie farmazony gadają ci, którzy chcą na szybko zdobyć klientów (lub potencjalnych budujących) i próbują zachęcić ich nierealnymi obietnicami. Otóż marketing sieciowy to biznes jak każdy inny – trzeba w niego inwestować, chociaż:

 • wkład początkowy jest nieporównywalnie mniejszy w stosunku do biznesów typu własna knajpa, gabinet czy franczyza,
 • inwestycje często dotyczą nie tylko fizycznych produktów, ale finansowania szkoleń, imprez, wyjazdów – w pewnym momencie można na to wydawać więcej niż na olejki i akcesoria do nich,
 • największą inwestycją jest czas i jeśli ktoś inwestuje go mądrze (w aktywności przynoszące dochód), to stawka godzinowa bardzo szybko rośnie, dzięki czemu inwestycje finansowe, których dokonujemy, szybko się zwracają.

PIERWSZA INWESTYCJA – PIERWSZE ZAKUPY

Aby dołączyć do doTERRA, zarówno jako klient czy decydując się na pracę, nie ma żadnego progu wejściowego. Można kupić jeden olejek, trzy, pięć czy zestaw, których też jest kilka do wyboru (zerknij tu). Wszystko zależy od naszych potrzeb, naszego budżetu oraz tego, co z tymi olejkami chcemy robić.

Nasza praca to dzielenie się dobrodziejstwem które wypływa z każdej kropli olejku oraz dzielenie się formą pracy jaką jest MLM. Ale tego drugiego kupić się nie da. 😉 Dzielenie się olejkami polega na tym, że zaspokajamy potrzeby. Określamy ją i dobieramy do tego odpowiednie kropelki. I tu pojawia się pytanie, czy muszę na start mieć wszystkie olejki? Nie! I nawet po roku pracy nadal pewnie komplet produktów nie będzie konieczny. Czy to możliwe? Owszem. Olejki są substancjami o wszechstronnym zastosowaniu. Jednego olejku możemy użyć na wiele dolegliwości, zarówno emocjonalnych jak i fizycznych. O sprzątaniu i gotowaniu nie wspominając. Wieloletnie doświadczenia użytkowników pokazują, że mając w domu podstawowe olejki, można poradzić sobie z większością codziennych problemów zdrowotnych. Mówię tu o oczywiście o profilaktyce oraz doraźnym wsparciu organizmu, a nie leczeniu chorób przewlekłych!

ZESTAW HOME ESSENTIALS+ CZYLI MÓJ FAWORYT NA START

Podstawowe olejki, o których przed chwilą wspomniałam składają się na zestaw HOME ESSENTIALS+. Ten plus to mój dodatek produktowy, który zaraz rozwinę. Ale najpierw kilka słów o samej bazowej dziesiątce, dlaczego akurat ten zestaw? W związku z tym, że olejki w nim zawarte rozgramiają 80% naszych codziennych potrzeb, jest to zestaw:

 • na bazie którego prowadzimy większość spotkań i lekcji olejkowych, by klienci doświadczyli, że już z podstawowym asortymentem jesteśmy w stanie naprawdę wiele zdziałać,
 • który w naszych polskich warunkach jest wyborem najbardziej ekonomicznym,
 • dzięki któremu sami zgłębiamy tajniki aromaterapii każdego dnia
 • do którego dostajemy dyfuzor w prezencie. A posiadanie i używanie go zmienia życie. Naprawdę.

Olejki „z plusa”, które idealnie uzupełniają ten zestaw i ludzie je kochają, to: Balance, Adaptiv, Wild Orange, Copaiba. Oczywiście nie trzeba od razu ich dodawać do zestawu startowego. Wręcz warto je kupić dopiero w kolejnym zamówieniu i od razu skorzystać z dobrodziejstwa programu lojalnościowego i już zacząć zbierać profity!

JEŚLI NIE ZESTAW, TO CO?

To wybierzemy pojedyncze olejki tak, aby dopasować je do potrzeb grupy docelowej, którym chcemy o olejkach i pracy z nimi mówić. Jeśli chcecie włączyć olejki do swojej obecnej pracy, to też dobierzemy produkty tak, aby spełniały Wasze oczekiwania i jak najszybciej przyniosły zwrot z inwestycji. Inne olejki zastosujemy dla masażystów, inne dla fizjoterapeutów czy weterynarzy, fryzjerów, kosmetologów. A innym zestawami będziemy wspierać pracę w gabinetach psychologicznych, terapeutycznych, w przedszkolach czy w kawiarniach i restauracjach. Pracuję z wieloma branżystami, dzięki czemu zdobyłam całkiem sporą dawkę wiedzy i doświadczenia. I chętnie wykorzystam to, by pomóc Wam wystartować z najlepszym produktem.

W CO, POZA OLEJKAMI, WARTO ZAINWESTOWAĆ?

Kluczowe w naszej pracy są mini buteleczki (zwykle 1-2ml) na próbki. Zazwyczaj dzieląc się olejkami przekazujemy 10-15 kropelek, co stanowi min. 10 dawek terapeutycznych! Tak, z większości przypadków używamy olejków po jednej kropelce i to zwykle wystarcza, by osiągnąć określony efekt. Trzeba tylko pamiętać, że zwykle to proces, który wymaga regularności i konsekwencji stosowania. Razem z buteleczkami dobrze mieć też naklejki, by było wiadomo, co jest w środku. Podstawowy zestaw naklejek dostaje się wraz z katalogiem przy założeniu konta, jednak można je dokupować. Dla osób ze mną współpracujących dość regularnie robimy zbiorowe zakupy akcesoriów olejkowych, aby ograniczyć koszt przesyłki, ślad węglowy oraz kupić to, co na polskim rynku jest jeszcze niedostępne, lub jest w zaporowych cenach. Próbki to inwestycja w biznes, która zwraca się w tylu wymiarach, że im szybciej te buteleczki pójdą w świat, tym szybciej doznamy obfitości i spełnienia.

Na pozostały asortyment około olejkowy składają się (warto mieć, choć można zacząć bez tego):

 • ulotki informacyjne o podstawowych olejkach – klienci uwielbiają, gdy mają podane na tacy główne właściwości i zastosowania olejków, o których mówimy na lekcji. To ściągawka, pomagająca im ułożyć sobie w głowach informacje, które zdobyli w czasie olejkowego spotkania,
 • broszury „Naturalne rozwiązania” – idealne do prowadzenia konsultacji wellness oraz do określania potrzeb i szybkiego reagowania na nie,
 • encyklopedia Modern Essentials – olejkowe kompendium wiedzy. Zawiera informacje o zastosowaniach olejków oraz skorowidz wszelkich dolegliwości z rekomendacją produktów, które pomogą wyjść na prostą. Dostępna w formie książkowej i w postaci aplikacji,
 • próbki pasty do zębów OnGuard, maści DeepBlue, kosmetyków.

O tym skąd czerpać materiały, jak nabyć je najtaniej i przede wszystkim jak z nich korzystać mówię tylko w mojej grupie dla budujących z doTERRA. To kolejny argument, by dołączyć do prężnie działającego zespołu, a nie szukać po omacku najlepszej drogi i wymyślać koło na nowo.

I CO DALEJ?

Skoro wiesz jaka inwestycja w biznes Cię czeka i z jakim wyposażeniem warto zacząć pracę, nie pozostaje nic innego niż podjąć decyzję i wystartować. Jeśli chcesz rozpocząć pracę z mniejszym asortymentem, też jest to możliwe! Pamiętaj, że zawsze możesz zapytać upline o wsparcie olejkowe, a na Waszych pierwszych spotkaniach ona na pewno będzie i podzieli się swoimi zasobami. Warto też śledzić aktualne promocje dla nowych członków, o obecnie obowiązującej opowiedziałam w tym filmiku: „Olejki na raty„. Potrzebujesz więcej szczegółów? Zapytaj!